Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar izborio je 3. kolo SP-a.
Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar izborio je 3. kolo pojedinačnog Svjetskog prvenstva koje se održava u Budimpešti, nakon što je u 2. kolu svladao Indijca Sharatha Kamala Achantu s 4:1 (11:9, 12:10, 8:11, 11:4, 11:9). U 3. kolu čeka ga Nijemac Dimitrij Ovtcharov, jedan od najboljih europskih igrača koji drži 12. mjesto na svijetu i koji u kolekciji ima pregršt medalja.
Na Olimpijskim igrama 2012. u Londonu osvojio je broncu, osvojio je Svjetski kup, dva puta je bio europski prvak, četiri puta osvajao Top 16. I to nisu sve medalje, već one najvažnije.
"Nikad nisam igrao s njim, on je favorit, a ja nemam što za izgubiti", zaključio je hrvatski stolnotenisač, a izbornik Neven Karković je dodao: "Pucar je na ovom prvenstvu nastavio kontinuitet dobrih igara te dobre forme, ali i dobrog mentalnog stanja što je ključno. U oba kola je bio mentalno jak, ova dva suparnika su vrlo kvalitetna i mala mentalna slabost odvela bi ga u poraz. U ključnim trenucima je bio najbolji. To je u svakom sportu, a pogotovo u stolnom tenisu ključno" kazao je Karković.
Pucar je ostao jedini hrvatski predstavnik na pojedinačnom Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. Veliku borbu vodio je Andrej Gaćina protiv 5. nositelja, Nijemca Tima Bolla koji je na kraju slavio s 4:2.
Frane Kojić je pružio solidan otpor svjetskom broju 1, Kinezu Zhendongu Fanu, ali je poražen s 4:0.